izmir miras avukatı

Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul hukuku taşınmazların paylaşılması, satılması vb. durumlardan kaynaklı olarak çıkan anlaşmazlıklarda çözüm bulmak için hizmet vermektedir. İzmir ili içerisinde gayrimenkul avukatı düşünüldüğünde akıllara şüphesiz Vural & Altun Hukuk ve Danışmanlık Bürosu gelmektedir. Genellikle miras olaylarına da bakan gayrimenkul avukatları alanında uzman ve deneyimli kişilerden oluşmaktadır.

Gayrimenkul Hukuku Kapsama Alanları

Gayrimenkul hukuku, kanuni haklar kapsamında taşınmaz malları ele alan hukuk alanıdır. Tüm bunlarla birlikte Gayrimenkul hukuku olarak da bilinen gayrimenkul hukuku çok geniş kapsamlıdır. Taşınmazların kamulaştırılmasına ilişkin hususlar, kira sözleşmelerinde yer alan hususlar, tapu işlemleri vb. konular taşınmaz mal hukukunun alanını oluşturmaktadır. Gayrimenkul hukuku davalarında davalı ile davacı arasındaki dava süreci ve yargılamanın nasıl yürütüleceği hukuki çerçevede tartışılmaktadır. Kişilerin hukukun bu alanında yeterli bilgi ve deneyime sahip olmaması, onları haklı oldukları haksız durumlara sevk etmektedir. Bu bakımdan, büyük meblağların olduğu davalarda bir gayrimenkul hukuku avukatından tavsiye almak çok önemlidir.

Gayrimenkul Avukatı

Vural & Altun Hukuk Bürosu, gayrimenkullerinizin alım satımında ve toplu kira sözleşmelerinin ifasında hukuki danışmanlık vermekte ve gerektiğinde tüm hukuki süreci yönetmektedir. Bu anlamda İzmir gayrimenkul avukatı olarak ilgili sözleşmelerin hazırlanması, devir işlemlerinin gerçekleştirilmesi, vergi ve harçlar vb. Müşterilere ek ücretler konusunda gerekli raporların verilmesi gibi faaliyetler yürütmekteyiz. Ayrıca, kira avukatı olarak, mevcut yasa, yönetmelik ve uygulamalara uygun olarak, önemli gayrimenkulleri olan müşteriler için sözleşmeler hazırlamak, kira ödemelerini takip etmek, kiralanan gayrimenkulleri dava veya icra yoluyla gerektiğinde tahliye etmek ve daha fazlası. Hukuki hizmetler sunuyoruz.

Miras & Gayrimenkul Avukatı İzmir

Gayrimenkul avukatı İzmir, miras hukukunun aileler, kardeşler, ebeveynler, çocuklar ve diğer yakın akrabalar arasındaki anlaşmazlıklar hakkında olduğunu ve mirastan kaynaklanan anlaşmazlıkların ne kadar travmatik ve etkili olabileceğini bilenlerdir.  Bu tür çatışma alanları avukatlar tarafından önemli iş etiğine yol açmalıdır. Son olarak Miras avukatları, istişare yoluyla veya internet aramaları yoluyla bulunabilen ve miras hukuku alanında uzman avukatlar olabilir.

Vural & Altun Hukuk Bürosu, İzmir miras avukatı tavsiye alanında en önde gelen hukuk firmalarından bir tanesi olmuştur.Detaylı bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek için tıklayın.